Menu - Profil firmy Menu - Reference Menu - Sponzoring Menu - Adopce na dálku Menu - Ostatní činnosti
Logo UOK Znojmo
UOK Znojmo, spol. s r.o.
Dvořákova 21
669 02  ZNOJMO

uok(@)uok.cz

Adopce na dálku

Adopce na dálku je v současné době velmi populární a zároveň velmi účinný nástroj umožňující nasměrovat finanční podporu tam, kde je jí nejvíce třeba. Vzdělání - samozřejmost? Každý ví, že v mnoha zemích není právo na vzdělání normou. Vzdělání je umožněno jen skupině vyvolených. Ale stále jsou na Zemi i místa, kde neexistuje ani ona “skupina vyvolených”. Jsou to místa, která příroda zatěžkala náročnými životními podmínkami, a proto je na nás, žijících v relativní hojnosti, abychom se vynasnažili tuto nespravedlnost kompenzovat. Proto jsme hledali možnost, jak se na této kompenzaci podílet a také způsob, jak radost z dobrého skutku sdílet s druhými.

Phiona Samuel

Na jaře roku 2008 jsme prostřednictvím občanského sdružení Humanistické centrum Narovinu vybrali tehdy tříletou keňskou dívku Phionu Anyango Odipo. Phiona žije s matkou a starší sestrou.

O rok později jsme na webových stránkách výše zmíněné organizace objevili chlapce, jenž přišel o adoptivní rodiče. Aby mohl pokračovat ve studiu na střední škole, potřeboval rychle najít nového sponzora. Chlapec se jmenuje Samuel Waweru, pochází z velmi chudé rodiny, má dva starší bratry a žije rovněž v Keni.

Dětem hradíme školné, všechny učební pomůcky a povinnou školní uniformu. Zbývající finanční prostředky jsou použity na nákup základních potravin, moskytiér a dalších nezbytností. Již druhý rok hradíme „našim“ dětem zdravotní pojištění.

Jako adoptivní rodiče jsme pravidelně třikrát ročně informováni o školních výsledcích dětí, jsou nám zasílány jejich aktuální fotografie, dopisy a obrázky, které děti namalují. Máme rovněž možnost poslat dětem drobné dárky.

Aktuality

Certifikát


Partneři

Logo ZoNet s.r.o.

Logo SOFTWARE OK Příbram, s.r.o.
TOPlist
Copyright © 2012 - UOK Znojmo, spol. s r.o.

Ekonomický a účetní program IMES  Ekonomický a účetní program UOK   Zpracování účetnictví  Daňová evidence (Účto)   Účetní poradenství   Tvorba internetových stránek    Webmaster